Nejlepší sportovec regionu - nominace TRENÉŘI

V anketě Nejlepší sportovec regionu za rok 2018 vybíráme v kategorii TRENÉŘI a také REGIONÁLNÍ TRENÉŘI.

TRENÉŘI:

Mgr. Daniel MAČÁT – TJ Slovan Moravská Třebová – travní lyžování

Tel. 603 196 214, Mail: dmacat@orcz.cz

Reprezentace ČR pod vedením trenéra TJ Slovan MT zvítězila v celkovém hodnocení národů na MS juniorů v italském Montecampione. Z juniorského šampionátu si Češi odvezli 5 medailí, z toho 4 zlaté a 1 stříbrnou a 9 medailí z MČR.

Milan BOUČEK – TJ Svitavy – atletika

Tel. 603 218 322, Mail: milboucek@seznam.cz

V roce 2018 jeho svěřenec získal 1. místo na MČR hala a dalších 5 umístění do 3. místa. Jeho svěřenkyně Eliška Červená je reprezentantka ČR. Ve své tréninkové atletické skupině trénuje 8 nadějných atletů, kteří získávají medaile od krajských soutěží až po republikové a mezinárodní závody.

Lubomír RŮŽIČKA – DEKSTONE TUŘI SVITAVY – basketbal

Tel. 731 406 394, Mail: spaca.ing@seznam.cz

Trenér basketbalového týmu Svitav, čtvrtfinalistů Kooperativa MBL 2016/2017, 7. týmu v celkovém pořadí soutěže.

Michael HAVLÍK – TJ Slovan Moravská Třebová – atletika

Tel: 732 607 349, Mail: havlik.michael@gmail.com

Jedná se o osobního trenéra Hany Hájkové, která byla účastnicí ME U18 a dále je vícemistryní ČR v hodu oštěpem. Jako trenér působí u dorostu a dospělých a jeho svěřenci přivážejí medaile z MČR. Dále působí jako ředitel moravskotřebovských vícebojů v atletice a to již od roku 2009. Jedná se o největší víceboj v ČR v počtu závodníků a kategorií.

REGIONÁLNÍ TRENÉŘI:

Radek VYMĚTAL – Basketbalový klub Jevíčko

Tel. 774 333 938, Mail: vymetalr@gmail.com

Jedná se o dobrovolného trenéra basketbalu, který výrazně přispěl k obnově zájmu o basketbal v katastru města Jevíčka. V roce 2017 zorganizoval dvě basketbalové boty v rámci projektu Sportuj s námi. 5x týdně trénuje ve sportovních halách v Jevíčku a přivedl k pravidelnému sportování 70 dětí všech mládežnických kategorií. Veškerou tuto činnost provádí ve svém volném čase bez nároku na odměnu.

Martin LIPENSKÝ – TJ Svitavy, oddíl tenisu

Tel. 606 245 983, Mail: lipensky@szs.svitavy.cz

V roce 2010 byl u znovuzaložení svitavského tenisového oddílu, zároveň se stal jeho předsedou. V roce 2018 připravoval 20 svitavských tenistů. Mezi jeho nejlepší svěřence patří Dominik Rouchal, člen reprezentace ČR do 14 let, Jakub Vrtěna a mnoho dalších. Rovněž pracuje jako hrající kapitán družstva dospělých, které hraje VČ divizi. Trenér družstva staršího žactva, 1. místo Vilson tenisová liga VČ, postup na MČR.

Josef LEBDUŠKA – TJ Jiskra Litomyšl – fotbal

Josef Lebduška je dlouholetý trenér který začínal trenérskou kariéru ve Světlé nad Sázavou.V roce 1996 se přestěhovali spolu s manželkou do Litomyšle za prací.

Od roku2008 působí nepřetržitě v oddíle Tj Jiskra Litomyšl jako trenér mládeže.

Začínal u družstva starších žáků,poté se přesunul k těm nejmladším a dokonce se svou ženou vytvořily trenérský tandem.

Josef Lebduška je trenérem na svém místě,svou přátelskou povahou v náší do kolektivu malých dětí klid a rozvahu. Se svým přístupem se nejlépe hodí k těm nejmladším,kde předává své bohaté trenérské zkušenosti

a nebojím se říci,že někdy supluje svým jednáním i rodiče.

V únoru 4.2. oslaví životní jubileum,70 let,tak si myslím,že do této ankety patří a bylo by to pro něj,ocenění,určitě poděkování za jeho dosavadní činnost pro fotbal v této republice.

zpět na přehled »