Program Erasmus+

Program Erasmus+ se stává rok od roku populárnějším a zajímavějším nástrojem a zdrojem financí pro rozvoj sportovních organizací v Evropě. Pro příští rok je v jeho rámci vyčleněno 51,9 milionů EUR na podporu sportovních projektů a akcí (o 10 milionů EUR víc než v předchozím roce).

Bylo by skvělé, aby jeho potenciálu využilo víc českých sportovních organizací než tomu bylo v minulých letech a první takovou příležitostí je nově vyhlášená výzva s uzávěrkou 23. března 2022. S cílem informovat české sportovní prostředí a provést ho konkrétními možnostmi, náležitostmi projektů a samotnými žádostmi, spojil Český olympijský výbor síly s Domem zahraniční spolupráce a jeho Styčnou kanceláří pro vzdělávání a výzkum v Bruselu (CZELO) a na leden připravil seriál infowebinářů „Erasmus+: Nové příležitosti pro český sport“, na který bychom Vás tímto rádi pozvali.

 

Během úvodního webináře, který je naplánován na 10. ledna od 16:00 hodin, bude přiblížena sportovní politika EU, kontext evropských fondů a zejména program Erasmus+. Dozvíte se jak o prioritách programu, tak o široké nabídce možností zapojení včetně typů podporovaných projektů, akcí a zahraničních výjezdů. Následovat bude debata o přínosech účasti v programu, kde se o své zkušenosti podělí také několik úspěšných žadatelů. 

 

Následující webináře, které proběhnou 17., 18., 19. a 24. ledna (vždy od 16h) se budou věnovat konkrétním aspektům programu a  přípravy jednotlivých projektů.

 

Na úvodní i následující webináře se může přihlásit na tomto odkaze.

 

Více informací o programu Erasmus+ a samotné výzvě naleznete na stránkách tohoto infosheetu a v čerstvém vydání newsletteru Domu zahraniční spolupráce Mozaika.

 

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na Janu Janotovou (janotova@olympic.cz).

zpět na přehled »